Yazar : PSK. CEYDA SUBAŞI ISBN : 978-625-7050-14-2 Sayfa Sayısı : 112 Basım Yılı : 2019 İncelenme Sayısı : 1736

Bu yaşama kendini tanımaya, anlamaya,
gücünü keşfedip varoluşunun en doğal ve gerçek halini
özgürce sergilemeye geldin. Senin için doğru olan zamanda, tam da olması gereken haliyle olacak her şey. Aradığın desteği bulamazsan üzülme, bu senin hikâyen. Seninle birlikte herkesin de bir yolculuk halinde olduğunu aklından hiç çıkarma. Herkes varması gereken yere, varması gereken zamanda varacak.
Çiçekler gibi, herkes de kendi toprağının vaktinde açacak.
Kendine ve içindeki tohuma güvenmen, bu dünyaya
ne için geldiysen o olacağına inanman, yolculuğuna sadık kalman dileğiyle...
 
DENİZ YILDIZI HİKÂYESİ
Adamın biri sabaha karşı güneşin doğuşunun keyfini çıkarmak için okyanus sahiline iner. Uzakta birini görür. Biraz yaklaştığında sahile vuran deniz yıldızlarını okyanusa atan bir çocuk olduğunu fark eder. Çocuğa yaklaşarak sorar, “Deniz yıldızlarını neden okyanusa atıyorsun?” Çocuk der ki, “Güneş yükseldi mi, sular çekiliyor. Onları suya atmazsam susuzluktan ölecekler.” Adam devam eder,
 “Sahil kilometrelerce uzanıyor ve binlerce deniz yıldızı var, hangi birini atacaksın. Ne fark edecek ki?” Çocuk, adamı dinledikten sonra bir deniz yıldınızı daha okyanusa atar ve cevap verir, “Bu deniz yıldızı için fark etti.” Adam, çocuğun yalnızca okyanus manzarasının keyfini çıkarmaya gelmeyip bir fark yaratmak istediğini anlar ve ona katılarak bütün sabahı okyanusa deniz yıldızı atarak geçirir. Hayat akarken, başkaların ve sevdiklerinizin hayatında bir fark yaratmak için siz ne yapabilirsiniz?


Yorum Yap