Göster :
VİSAL – AHU DÖNGÜSÜ

VİSAL – AHU DÖNGÜSÜ

Saklı bir aşkın gölgesinde filizlenen, derin bir tutkunun hikâyesi: Visal…

Demir’in gözleri, Ahuşan’ın gülüşünde kaybolurken aşkın engin denizlerine 

birlikte yelken açarlar. Ancak bu deniz fırtınalıdır; karşılarına çıkan dalgalar, âdeta aşılmaz

duvarlar gibi yükselir. Ahuşan’ın kalbi, ailesinin dayattığı zincirlerle esirken Demir’in sevgisi, 

esaret zincirlerini kırmak için amansız bir mücadele verir…

Hayat, Demir ve Ahuşan’ın aşkını test edecektir. Peki, saklı bir tutkunun gölgesinde yeşeren 

bu tutkulu aşk, tüm engelleri aşabilecek midir?

 

“Ben seni… Ben sana Ahuşan… 

Devamını bir sürü şeyle doldurabilirmişim gibi 

ama senin neyi kabul edeceğini bilmeden, ben sana bir değil, birçok şeymiş gibi hissediyorum.”

RÜYALARDAN ÖTE KÂBUSLAR KADAR 2

RÜYALARDAN ÖTE KÂBUSLAR KADAR 2

Hafızasını geri kazanan genç kadın, nasıl bir oyunun içinde yer aldığının

farkına vardığında hayatın ona attığı bir diğer tekmeyle sarsılır. 

Üç farklı kimlikle sürdürdüğü hayatı zaten zorluyken en yakınlarının da hiç görmediği 

yüzleriyle karşılaşmaya başladığında giderek yalnızlığa sürüklenir. 

Hayatına giren adama o kadar aşık olmuştur ki, kurtuluşu 

sandıklarının zindanı olacağını göremez. 

Bir yandan geçmişinin zehirli pençeleri hayatına sirayet ederken 

hiç ummadığı anda karşılaştığı annesi, bir yanda başına bela olan işi 

yüzünden tansiyon giderek yükselir. Hayalet Avcı sahnesinde yeni bir oyun 

kurmaktadır fakat bu oyunda kimin kazanacağı belli değildir. 

Artık zemini çatlak satranç tahtasının üzerindeki taşlar; ruhu, bedeni 

ve zihni gibi alev alev yanmaktadır.

 

“Yıkık döküktüm. Yığıntılarımla yıkacaktım. Ya da toz olup uçuşacak, yok olacaktım.”

ONSRA 3 - KÂM

ONSRA 3 - KÂM

“Hevybanû...” dedim iç çekerek. “Gurbetlerden dönüşlerim olsana benim...” 

Ne diyorsun, dercesine başını sallayınca yüzümdeki gülümseme genişledi. Başımı geri atıp, 

karanlık gökyüzüne diktim gözlerimi. Benim göğümde parlayan tek yıldız Hevybanû’ydu, 

inkâr edemezdim. Başımı tekrar düz bir konuma getirip, acımın kahvesi olan gözlerine odaklandım.

“Evlensen ya benimle?” 

Şaşkınlığını gizleyemediği bir tonda “Ne?” dedi. 

Oysaki yeni bir şey söylemiyordum. Ardından “Evliyiz ya biz?” diye 

tüm şaşkınlığıyla kekeleyerek devam etti. “Değil miyiz?” “Öyle değil,” diyerek, 

dilenircesine boyun büktüm. “Tamamen. Yani tüm yarım kalanlara rağmen, yarınları tam etsen benimle?”

GÜL KUYUSU 1

GÜL KUYUSU 1

Gülçehre, çiçekleriyle ilgilenmeyi seven, manga okuyup sürekli k-drama izleyen 
ve aynı zamanda üniversite sınavına hazırlanan normal bir kızdır. Bir gün hayatına hiç beklemediği 
bir şekilde, okuduğu mangalar ve izlediği k-dramalardaki başrol erkek karakterleri aratmayan 
bir adam girer. Bu esrarengiz adamın gelişiyle, Gülçehre birdenbire sıradan hayatının 
başrolüne dönüşür.

 

Salıncağın üzerinde duruyordum, salıncağın 

halatlarını daha sıkı tuttu. 

“Senin için buradayım, Gül Kuyusu.”

Yeşil gözlerine baktım.

“Özgürüm,” diye fısıldadım yağmur damlaları yüzümden 

gözyaşları gibi kayarken.

“Özgürsün,” dedi. 

TURGUT ÖZAL - TONTON

TURGUT ÖZAL - TONTON

“İktidar partisinin başkanının cumhurbaşkanlığına aday olması en doğal olgudur. Hür dünyaca benimsenmiş bu düşünceyi biz de uygulama sürecindeyiz. Önce ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene,’ diyorum. Sonra da Allah’ın izniyle bir başka konumda hepinizle yeniden buluşmak ve milletimize daha fazla hizmet etmek umuduyla elveda diyorum. Elveda benim değerli vatandaşlarım.”

 

Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı

Turgut Özal

 

Turgut Özal, cumhurbaşkanlığıyla Türk siyaset tarihinde önemli bir rol oynamıştır. 1927 yılında Malatya’da doğan Turgut Özal, Türkiye’nin ekonomik dönüşüm sürecinde etkili bir lider olarak bilinir.

 

Anavatan Partisi’ni kurarak 1983 yılında yapılan seçimlerde başbakanlık görevine gelmiş ve ardından da cumhurbaşkanlığına seçilmiştir. Özal’ın liderliğindeki dönemde, ekonomide serbest piyasa reformları ve liberal politikalar ön planda tutulmuştur.

 

Türkiye’nin modernleşme sürecine yaptığı katkılar ve uyguladığı ekonomik politikalarla birlikte onun siyasi mirası, elbette pek çok eleştiriye de maruz kalmıştır.

 

Özal’ın hayatını ele alan bu kitap, siyasi hamlelerini yakından tanımak isteyenler için eşsiz bir kaynak niteliğindedir.

ATA – NEREDESİN MAVİ GÖZLÜM

ATA – NEREDESİN MAVİ GÖZLÜM

“Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.”

 

“Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

 

Mustafa Kemal’in fikrî bütünlüğü, Ata’nın bedeninde yeniden vücut bulmuştu. Gök mavisi gözleri, altın sarısı saçları ve keskin bakışlarıyla “Atatürk Ata” diyorlardı ona. Atatürk Ata direnişin ve devrimin sesiydi; emperyalizme karşı “Tam bağımsız Türkiye!” diyenlerin yol arkadaşıydı…

 

Ata, bir çift mavi gözün ışığında kurtulmuş ve yeniden kurulmuş olan bu topraklara dair mücadeleyi eşsiz bir anlatımla okurlarına sunuyor.

ZAHA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

ZAHA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#9

ÇALIM USTASI: WILFRIED ZAHA

 

Zaha’nın kaderinde bir efsane olmak vardı… Yeteneklerinin onu, Afrika’nın güneşli sokaklarından İngiltere Premier Ligi’nin parlak ışıklarına ve oradan da Galatasaray’a kadar uzanan inanılmaz bir yolculuğa çıkaracağını tahmin etmek hiç de zor değildi.

 

2004 yılında henüz 11 yaşındayken, Crystal Palace Futbol Kulübünden bir gözlemci tarafından fark edildiğinde Wilfried’in hayatı sonsuza dek değişecekti. Gözlemci, onun yeteneği ve kararlılığı karşısında anında büyülenmişti. Wilfried, Crystal Palace Gençlik Akademisine davet edildi. Bu onun hayalini kurduğu fırsattı, yeteneklerini geliştirme ve futbol idollerinin izinden gitme şansıydı. Ailesi onunla gurur duyuyordu ve bunun olağanüstü bir yolculuğun sadece başlangıcı olduğunu biliyorlardı.

 

Wilfried, saha içinde ve dışında başarılı olmanın özveri, kararlılık ve sıkı çalışma gerektirdiğini biliyor. Heyecan verici hızı, büyüleyici top sürme becerileri, rakiplerini peşinden sürükleme yeteneği sayesinde olağanüstü bir oyuncu olarak şüphesiz gençlere ilham olmaya ve adını dünyaya duyurmaya devam edecek.

 

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

YABAN ARISI – AVRUPA’DA İLK SELÇUKLU

YABAN ARISI – AVRUPA’DA İLK SELÇUKLU

13. yüzyıl Anadolu’sunun mücadelesiyle karış karış kavrulan topraklarından Orta Çağ Avrupa’sına uzanan bu tarihî roman, dışarıdan içeriye uygulanan baskı ve zorbalığın, toprakları elde etme hırsının, kendinden olmayanı köle bilen milletlerin zihniyetini yansıtırken savruk bir yaşam mücadelesine değinmektedir.

 

Mehmet Sadık Selim… Üzerinde taşıdığı, Moğollardan kalma bir aile yoksunluğunun ardından erken yaşta hayata atılmıştır. Zekâsı ve azminin birleşimiyle savaşlarla, mücadelelerle süregiden Anadolu topraklarında ayakta kalabilmenin, Avrupa’da bir başınalığın gücünü iliklerinde hisseden bir doktor, asker, evlat, arkadaş ve sevgilidir. Onun hayatı, Avrupa’da “Soldan Ailesi” olarak Hristiyan din adamları yetiştiren nesillerle devam etmiştir. Kim bilir, belki de Protestanlığın kurucusu Martin Luther’e, Alman ve dünya edebiyatının ünlü yazarlarından Goethe’ye kadar devam eden neslin içinde yer almıştır.

 

Mehmet Sadık Selim’le birlikte tarihî bir gerçeğin okuma serüvenine adım attığınızda, çoğu zaman hüznün boyunduruğunda geçecek Yaban Arısı

DALUYKU – İS SERİSİ 5

DALUYKU – İS SERİSİ 5

Yaşanan felaketin ardından, tehdit altında olduklarını hisseden Korhan, İs’i koruyabilmek için onu Mardin’e götürmeye karar verir. Zaman tünelinin içinde ilerleyip yaşanan eski anılara yeniden dokundukları bu süreçte Mardin onların yaralarını iyileştirecek merhem olabilecek midir?

Kaos büyük bir hızla onlara doğru yaklaşırken, aşkları bu kaosun içinde tek parça kalabilmeleri için kalkanları hâline gelir ama İs için öğrendiği yeni bir gerçekle birlikte zorlu bir süreç başlamak üzeredir. Serinin veda kitabında, karanlık tüm gökyüzünü kaplıyor ve şafağın, güneşi doğurmak için geceye meydan okuduğu bir savaş başlıyor.

 

“Sevgili Mantus,” diye fısıldadım. “Her evrende mutlak surette seni bulmanın bir yolunu ararken ben, sen beni mahvetmek için orada olacaksın ve yine, yeniden ben, senin tarafından mahvedilmenin mağduruyken bile sana âşık kalacağım.” “Çünkü,” dedik aynı anda. “Aynı ruhtan yaratılanlar,” diye devam ettik aynı anda. Yeniden bir arada konuştuk. Bu son nefesimizdi. “Sonsuz bir döngüde, sürekli birbirlerine çarpacaklardır.”

LAHZA 3 – GECE VE ŞAFAK

LAHZA 3 – GECE VE ŞAFAK

“İZAFİ BİR KAVRAMSA ZAMAN BİR LAHZADAN İBARETTİ.

SENELER SONRA BİLE BİTMEYEN BİR AŞK VARMIŞ, İNANDIM.”

 

“Bundan sonra seni bırakmıyorum, senden bir adım öteye yemin ederim ki gitmiyorum.”

Elini cebine attığında, sarı alyans gecenin karanlığında parladı. “Hiçbir şeyi hak ettiğin gibi yaşatamadım ama Mahru…” Sesiyle kalbimdeki telaş katbekat büyüdü. “Benim için yâr da sensin yara da sen… Zehir de sensin, şifa da sen… Şu yüreğin…” dedi, tek parmağını telaşla göğsüne vurduğunda. “Neşesi sensin, kederi sen…” Akıl durdu, dil lal oldu, kalp taştı. 

***

“Derler ki en büyük hak gönül kırmaktır. Çok kırdım, güzel sevdin.” İçimde zelzeleler koptu, taşlar yerinden oynadı, ona örülen tüm duvarlar yıkıldı. Bağlılığın simgesi olan ve seneler önce benden kopan o yüzük, bıraktığım günkü gibi onda dururken “Helal et,” dedi. Artık göremeyeceğim kadar bulanıklaşmıştı etraf. “Et çünkü şu arşıâlâ bile şahit ki benim için evvel sensin…” dedi nem düşmüş gözleriyle. “Ahir sen…”

HAGI – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

HAGI – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#18

GALATASARAY’IN GURURU: GHEORGHE HAGI

Hagi, futbolun büyüleyici dünyasına girdikten sonra sadece bir oyuncu olarak kalmadı; aynı zamanda bir efsane oldu. Sahadaki olağanüstü yetenekleri ve futbol zekâsı, onu eşsiz kıldı. Futbol, Hagi için âdeta bir sanattı ve o, her maçta sahnedeki başrol oyuncusuydu.

Hagi’nin eşsiz bir diğer özelliği, çift ayağını ustalıkla kullanabilmesiydi. Her iki ayağının da sihirli dokunuşlarıyla rakipleri, onun karşısında savunmasızdı. Çok başarılı bir futbol efsanesi olmasının yanında çok iyi bir futbol öğreticisidir. Ülkesinde kurduğu futbol akademisinde yetiştirdiği genç yetenekler de bunun kanıtıdır. Doğduğu topraklarda yeni yetişen sporculara “Hagi gibi ol” denilmesi onun ne denli örnek alınacak bir futbolcu olduğunu göstermektedir.

Hagi; yetenek, çalışkanlık ve azmin simgesidir. Sonsuz bir ilham kaynağıdır. Onun hikâyesi, geleceğin yıldızlarının okuması gereken bir ışık ve umut kaynağıdır…

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

ALEX – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

ALEX – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#19

FENERBAHÇE’NİN GÖZ BEBEĞİ: ALEX DE SOUZA

Sizin hiç heykeliniz yapıldı mı? Onun yapıldı!

Alex de Souza, futbolun büyülü dünyasına adını altın harflerle yazdıran bir efsanedir. Olağanüstü yetenekleriyle dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Topa bakmadan pas verebilme yeteneğiyle o âdeta bir sihirbaz... 

Futbol sahalarındaki muhteşem başarılarıyla Alex, sadece bir futbolcu olarak değil, bir destanın başkahramanı olarak tarihe geçmiştir!

Alex de Souza, sonsuz bir ilham kaynağıdır. Hem futbol yetenekleriyle hem de insanlara duyduğu sevgiyle parlayan bir yıldızdır. Ayrıca harika karakteri ve Fenerbahçe sevgisiyle Fenerbahçelilerin her daim göz bebeği olarak kalacaktır.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

QUARESMA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

QUARESMA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#20

ÇARŞI’NIN GURURU: RICARDO QUARESMA 

Futbol sahalarında “büyüleyici bir yıldız” adıyla yankı bulan efsane! Saha içinde bir sihirbaz, topun peşinden koşan bir rüzgâr gibi Quaresma... Topa her dokunuşunda bize futbolun ne kadar tutkulu bir spor olduğunu kanıtlıyor. Futbol akademisindeki ilk yıllarında Cristiano Ronaldo’yu yedek bırakması, onun ne denli büyük bir yıldız olduğunu ortaya koyuyor. İmzası hâline gelen “trivela” vuruşu ise Quaresma’nın tekniğini zirveye taşıyan bir melodi, tribünlerde yankılanan bir şarkı gibi…

Quaresma, sadece bir futbolcu değil; aynı zamanda bir ilham kaynağıdır. Futbol sahalarındaki büyülü performansı ve karakteri, geleceğin futbol yıldızlarına rehberlik eden bir ışık gibi parlıyor.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

BELLINGHAM – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

BELLINGHAM – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#22

ZIDANE HAYRANI BİR YILDIZ DOĞDU: JUDE BELLINGHAM 

İngiltere Millî Takımı’nın çok yönlü orta saha oyuncusu Jude Bellingham, bugünün ve geleceğin yıldızı olarak görülüyor. Millî takımda forma giyen genç yıldız, henüz Birmingham takımındayken en başarılı futbolcular listesine adını yazdırdı ve takımın en genç oyuncusu oldu. Ardından Borussia Dortmund takımında top koşturdu ve şimdi Real Madrid gibi bir dünya devinin başarısı için ter döküyor. İngiltere Millî Takımı’ndaki hocasına göre, yıldız oyuncunun karakterinde başarısızlığa asla yer yok!

Bellingham’ın bu yeteneğinde, amatör liglerde 700’ün üzerinde gol atma başarısı gösteren babasının rolü büyüktür. Böyle bir gen ile üstün yeteneklerin birleşmesi, yeşil sahalarda parlayan bir yıldıza dönüştü. Bellingham, müthiş çalışmasının ve azminin karşılığını alarak, genç yaşında adını tüm dünyaya duyurdu. Önündeki uzun kariyer ise futbolseverlerin sabırsızlıkla bekleyeceği günleri içeriyor.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

MUSIALA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

MUSIALA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#21

BİR FUTBOL YILDIZININ DOĞUŞU: JAMAL MUSIALA

Genç yaşta Bayern Münih’te yıldızı parlayan ve kısa sürede Almanya Milli Takımı’na seçilen Jamal Musiala, futbol dünyasının en yetenekli ve gelecek vadeden oyuncularındandır.

Jamal Musiala’nın futbol altyapısında hem Almanya hem de İngiltere etkisinin olması onu daha başarılı kılıyor. İki ülkenin de futbol kültürünü benimsemiş olması, genç oyuncunun rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor.

Saha içindeki olağanüstü yeteneği ve teknik becerileriyle göz dolduruyor. Topu ayağına aldığında, hızı ve çevikliğiyle neler yapabileceğini tahmin etmek çok da zor değil! Müthiş sıkı markajları, güçlü şutları ve yaratıcı paslarıyla rakip savunmalarını darmadağın ediyor.

Siz de bu efsane serüvende Jamal Musiala gibi yetenekli bir futbolcu olmanın inceliklerini ve onun futbola olan tutkusunu keşfedeceksiniz…

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

HAALAND – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

HAALAND – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#24

FUTBOLUN ROBOT ADAMI: ERLING HAALAND 

O, âdeta durdurulamaz bir gol makinesi! Şimdiden “Rekor” göbek adıyla anılmasının sebebi rekorlarla başlayan futbol hayatıdır. Sporcu anne ve babaya sahip olmasının etkisiyle müthiş bir kariyere adım atarak başarı basamaklarında kısa zamanda hızla yükseldi. Bu başarıları, henüz genç yaşta olmasına rağmen uluslararası arenada isminin güçlü bir şekilde duyulmasını sağladı.

Norveçli futbolcuyu özel kılan; mücadele gücü, hızı, sıçrayışı, gol vuruşu ve pozisyon bilgisiyle neredeyse futbola dair her şeye sahip olmasıydı. Sezgisi ve fırsatçılığı sayesinde birçok golün altına imzasını attı ve hiç şüphe yok ki bu gollerin sonu asla gelmeyecek. Haaland’ın motivasyonu ve çalışma azmi, tüm gençlere, başarıya giden yolun ipuçlarını veriyor. O, hayatta başarılı olmak için uzun yıllar beklemek gerekmediğini ve başarıya ulaşmak için azmin önemini uygulamalı olarak göstermeye devam ediyor.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

MBAPPE– BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

MBAPPE– BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#23

ALTIN ÇOCUK: KYLIAN MBAPPÉ 

Fransızların altın çocuğu Kylian Mbappé için küçük yaşlarda tanıştığı futbol, en büyük tutkusu oldu. Bu yolda kırdığı rekorlarla genç yaşına rağmen adını unutulmayacaklar listesine yazdırdı.

Kylian, diğer dünya yıldızlarına göre daha şanslı bir çocukluk dönemi geçirdi. Bilinçli bir ailenin kanatları altında, iyi bir eğitimden geçerek yeteneklerini geliştirebileceği imkânlar buldu. Fakat bu durum, şu an bulunduğu konuma şans eseri ulaştığı anlamına gelmez. O, yeteneğinin farkındaydı, bu yolda mücadele etti ve tırnaklarıyla kazıyarak zirveye ulaştı. Daha şimdiden adı rekor ücretlerle anılan Kylian Mbappé’nin, futbol için yaratıldığını söylemek kesinlikle yanlış olmaz.

Mbappé, Ibrahimovic gibi bir dünya yıldızının favori oyuncusu oldu. Yine de hedefleri çok yüksek ve asla duracağa benzemiyor!

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

NEYMAR– BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

NEYMAR– BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#8

TOP CAMBAZI: NEYMAR JÚNIOR 

Neymar, gerçek bir star! Çocukluğu yoksulluk içinde geçen bu yıldızın, en büyük hayali ailesini onurlandırıp maddi anlamda rahat bir yaşama kavuşmalarını sağlamaktı. Nitekim bu hayalini başardı da… 

Var olan yeteneklerini salon futbolu olarak bilinen futsal sporuyla daha da geliştirdi Neymar. Topla oynamayı çok sevmesi onu rakiplerinin gözünde her zaman bir hedef hâline getirdi. Böylece üzerindeki baskı daha da arttı ama o, mücadeleden asla kaçmadı. Futsal oynayarak başladığı serüvenini profesyonel futbolla devam ettirerek, farklı ülkelerde kupalar ve şampiyonluklar kazandı. Harika Santos ve Barca kariyerlerinin ardından Paris Saint-Germain’de yeteneklerini sergiledi. Şimdi ise farklı coğrafyalarda top koşturmaya devam ediyor.

“Kazanmak için değil, mutlu olmak için oynuyorum,” diyor sambacı. Başarılarını düşününce, “kazanmak için” oynasaydı neler olurdu, tahmin etmek zor!

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

NİNJA ÇOCUK 2 – UÇAN NİNJA!

NİNJA ÇOCUK 2 – UÇAN NİNJA!

Nelson bir ninjadır. Ancak dünyanın en havalı ninjası değildir. En cesur ninjası da değildir. Ama dünyanın en ahmak ninjası olabilir! Şimdi ise her şeye rağmen hayvan saldırılarını ve şehrin dört bir yanında çıldırmaya başlayan makineleri durdurması gerekmektedir! Bunun için bir sırt roketine ve birtakım ninja güçlerine ihtiyacı vardır! Yüksekten korkarken Nelson uçmayı nasıl öğrenecektir?

NİNJA ÇOCUK 1 – SAKAR ÇOCUKTAN NİNJA ÇOCUĞA

NİNJA ÇOCUK 1 – SAKAR ÇOCUKTAN NİNJA ÇOCUĞA

Nelson tam bir sakar! 
Sıska ve ezik de denebilir. Kısacası oldukça tuhaf bir çocuktur! Ama onuncu yaş günü sabahında, bir Ninja olduğunu öğrenir! Hem de dünyadaki son ninja! Peki... Daha kıyafetlerini bile düzgün giyemezken dünyayı nasıl kurtaracaktır? Tabii ki kendine güvenerek!

ŞAMPİYON 2 – ROCK’N ROLL

ŞAMPİYON 2 – ROCK’N ROLL

Summer her zaman bir spor takımı için seçilen en son kişi oluyordu, ancak bir gün hayatı sonsuza dek değişti...

Artık dünyanın gelmiş geçmiş en harika spor yıldızlarının yeteneklerine sahipti. O artık Şampiyon’du!

Herkesin sevdiği müzik grubu, Kitap Cadısı tarafından kaçırıldığında durumu kurtarmak Summer ve yardımcısı Dondurma Çocuk’a kalacaktı.

ŞAMPİYON 1 – TAM GAZ HÜCUM

ŞAMPİYON 1 – TAM GAZ HÜCUM

Summer her türlü spora bayılıyordu. En büyük hayali ise boş bir kaleye doğru hücum yapmak ya da basket potasına hızla yükselmekti. Fakat bunun tam tersine, Summer her zaman takım için seçilen en son kişi oluyordu. Ta ki hayatının sonsuza dek değişeceği güne kadar. Ta ki Summer’ın, Şampiyon olacağı güne kadar!

Şampiyon, Kurt Kız ve Ninja Çocuk adlı çok satan kitapların yazarından harika bir macera!

ONSRA 2 – HÛN

ONSRA 2 – HÛN

Toprağı tutmak istedim, toprak altımdan kaydı. Bu öyle bir kaymaydı ki, yüzümden her bir toprak tanesi asice geçerek tenimde iz bıraktı. Kapalı gözlerimin arasında bir görüntü belirdi.

Hevybanû, neşeyle gülümsüyordu ama bana değil... Yanında boncuk gözlü bir kız çocuğu vardı.

“Ölüyorsun, Alp Aslan,” dedi iç sesim. “Ölüyorsun...” İç sesim bile hâlime acır bir şekilde gülümsedi.

 “Senin kızın olmaz... Ondan kız çocuğu görüyorsun...”

Ardından o kız çocuğu büyüdü, kırlar arasında kelebek kovaladı. Kovaladığı kelebeğin, babasının ruhu olduğunu bilemeden... “Ölüm Allah’ın emri de Aslan’ım, yolun sonunda Hevybanû’dan ayrılmak olmasaydı...” Bilincim kapanmadan son gördüğüm, zihnimin bana gösterdiği mutlu görüntüler olsun isterdim ama benim naaşım bir hayvan ölüsü gibi bir yere atıldı. Oysaki şehit cenazesine böyle muamele yapılmazdı...

ONSRA 1 - NÂR

ONSRA 1 - NÂR

“Affetmeyeceğim.”

“O kadar şey söyledim. Unutacak değilsin zaten…” Söyleyemediğim gerçeklerin yerine yaptığım kabalıkların canını yaktığını, kabullenircesine başını salladı. “Affetme!” diyerek sesli bir nefes verdim. Ardından peşi sıra önüne doğru ilerledim. Hafifçe önünde eğilecek gibi olduğumda, sağ eli sol koluma yapıştı. Ne tam diz çökebildim ne de utancımdan doğrulabildim ama yine de talep etmekten geri kalamadım. “Ama her şeye rağmen burada kal be Hevybanû!” Yüzümden buruk bir tebessüm geçti. Gideceğim demişti. Gidene kadar gözüne gözükmeyeceğim… Aylardır gözüme gözükmekten kaçındığı gibi, gözlerini de ilelebet benden sürgün eylemişti. Yaşattığı sürgün dayanılmaz olduğu için yeni farkına vardığım gönlümden bile vazgeçip; “Tamam yine görmezden gel beni ama burada aldığın nefesleri hissedeyim,” dedim.

 

Dudağının solu yukarı doğru kıvrıldı. “Seni affettiğim gün…” Ağırca yutkununca kaşlarım çatıldı. “Şehadet haberin bana ulaşsın Alp Aslan!”

EV ARKADAŞIM 2 – HİS ANESTEZİSİ

EV ARKADAŞIM 2 – HİS ANESTEZİSİ

“İçimdeki seni bir bilsen, bendeki seni bir görsen... Öyle bir girdin ki dünyama, sana öyle bir karıştım ki artık sensiz nefes alamıyorum.”

 

Aşkı birbirlerinde keşfetmenin sarhoşluğuyla ayakları yere basmayan Asya ve Fatih için günler, geç kalınmışlığın acısını çıkarmakla geçiyordu. Özlem, ihtiraslı bir rüzgâr gibi dalgalar hâlinde onları kıvrandırıyordu. Geçmiş ve gelecek medcezir eşliğinde yok oluyordu, sadece yaşadıkları an kalıyordu ellerinde. Yavaşça, kaygısızca, fütursuzca… 

 

“Hayatımdaki iki önemli erkekten sonra, buraya birlikte gelebileceğim tek erkek sensin. Onların yerini sadece sen doldurabilirsin. Biri babamdı. Diğeri büyükbabam. Sense âşık olmanın ne demek olduğunu öğrendiğim adamsın. Bir gülüşünle erimenin nasıl olduğunu hissettiren, bir bakışınla kalbimi çarptıran tek gerçeğimsin.” 

 

Aşk hiç vermediği cömertliğini onlara sunarken sinsi bir düşman gibi pusuda bekleyen hissiyatsızlığın, Asya’ya kucak açtığından ikisi de habersizdi. Düşman, hiç ummadıkları bir anda en mutlu günlerine bir adım kala üzerlerine çöktüğünde aşkın gücü, his anestezisinin üstesinden gelebilir miydi?

EFSANE MARADONA

EFSANE MARADONA

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bir gecekondu mahallesinde doğdum. Fakir ama birbirine sımsıkı bağlı bir ailede büyüdüm. Henüz 3 yaşımdaydım topla tanıştığımda, 9 yaşıma geldiğimde ise bir köy takımında futbol oynamaya başladım. İnsanların mükemmel olarak tanımladığı top sürme yeteneğim, etkileyici ayak bileğim, asistlerim ve gollerimle dikkat çekmem çok zaman almadı. Takımımı Dünya Kupası zaferine götüren o meşhur golüm namıdiğer “Tanrı’nın Eli”, futbol tarihinde eşi benzeri olmayan bir efsaneye dönüştü ve adım altın harflerle geleceğe kazındı!

 

Ben futbol için doğmuşum; sıra dışı oyun tarzımla gözlerin pasını silerken ezber bozan kişiliğimle bir idol hâline geldim. Artık bu dünyada değilim, şüphe yok ki beni izleme zevkini tadanların kalbinde her daim yer almaya devam edeceğim. 

Diego Armando Maradona

ABOUBAKAR – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

ABOUBAKAR – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#3

BEŞİKTAŞ’IN KARA KARTALI: VINCENT ABOUBAKAR

Aboubakar; başarılarıyla futbolun büyülü dünyasına adını altın harflerle yazdırmış, zaferlerle dolu destansı kariyeriyle özellikle Beşiktaş’ın ve Kamerun Millî Takımı’nın efsaneleri arasında yerini şimdiden almıştır. Yetenekleri ve azmiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiş, attığı muhteşem gollerle her zaman aranan forvet olarak takımının başarılarında başrol oynamıştır. Klas bir golcü, hırslı bir futbolcu olması onu taraftarların sevgilisi hâline getirmiştir.

Taraftarla bütünleşen bir golcü olması nedeniyle Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın en sevdiği futbolcular arasında yerini almıştır. Bu başarıları büyük Beşiktaş takımının tarihinde de unutulmaz bir iz bırakmıştır. Futbolun heyecanını ve tutkusunu en iyi şekilde bir idol olarak temsil eden Aboubakar; karakteri, alçak gönüllülüğü, yardımseverliği ve milletine olan sadakatiyle futbolun sadece bir spor değil, aynı zamanda insanları birbirine bağlayan bir değer olduğunu da kanıtlamıştır.

Aboubakar oynadığı futbolla, hem Kamerun halkının ve Çarşı grubunun gururu hem de futbol dünyasının önemli golcülerindendir.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

DZEKO – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

DZEKO – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#5

BİR GOL MAKİNESİ, BİR LİDER: EDİN DŽEKO

Edin Džeko, küçük yaşlardan itibaren futbola olan tutkusuyla, çalışkanlığıyla ve ait olduğu coğrafyanın hissettirdiği başarma zorunluluğuyla kısa zaman içinde öne çıkan bir isim olmuştur. Sahadaki yeteneğiyle futbol dünyasının en önemli forvetlerinden biri hâline gelmiştir. Topa olan hâkimiyeti ve topu ağlarla buluşturmadaki ustalığı, futbolun en yüksek seviyelerine çıkmasını sağlamıştır. Bir golcü olarak, rakiplerini sürekli zorlayan ve taraftarlarını mest eden bir gol atma becerisine sahiptir. Bu özellikleriyle kısa sürede Fenerbahçe seyircisinin de beğenisini kazanmıştır. 

O, futbol kariyerinde gösterdiği başarılarının yanında yardımseverliğiyle de öne çıkan bir kahramandır. Cömertliği ve hayır işlerine olan duyarlılığı, saha içindeki başarısının saha dışına sadece bir yansımasıdır. Her türlü ihtiyaç sahibine yardım etme isteği, onun karakterinin en önemli özelliklerinden biridir.

Edin Džeko, hem sahadaki hem de saha dışındaki başarıları ve yardımseverliğiyle futbol dünyasına ilham veren; örnek bir sporcu, fenomen bir golcü…

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

ZIYECH – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

ZIYECH – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#6

SAHALARIN SİHİRBAZI: HAKIM ZIYECH

Onunki, Hollanda’nın sokaklarından Chelsea’nin çimlerine, oradan da şanlı Galatasaray’a uzanan bir başarı hikâyesi… Ziyech; tüm zorluklara rağmen hayallerine kavuşan, yetenekli ve azimli bir futbolcudur.

 

Ziyech’in futbolu; uzun pasları, yaratıcı oyun kuruculuğu ve güçlü şutları ile öne çıkmaktadır. Teknik becerileri ve futbol zekâsı ile rakiplerinin korkulu rüyası hâline gelmektedir. Sahada yarattığı harikalar sebebiyle futbol camiasında “Sihirbaz” olarak anılmaktadır. Üstelik, birçok insani yardım girişiminin destekçisi olan Ziyech, iyilik elçisi olarak da öne çıkan bir yardımseverdir.

Ziyech; yetenekleri, yardımseverliği ve futbol tutkusuyla sadece bir futbolcu değil, aynı zamanda bir rol modelidir. Onun hikâyesi, genç yeteneklere ve çocuklara ilham vermek için parlak bir örnek sunmaktadır. Çünkü Ziyech, futbolun büyüsünü ve insanlığa olan sevgisini bir araya getirebilen nadir efsanelerdendir.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

RAMOS – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

RAMOS – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#4

FUTBOL SAHALARININ EFSANEVİ DEFANS YILDIZI: SERGIO RAMOS

Ramos; futbolu sadece bir oyun olarak değil, sanat olarak gören bir yıldızdır. Onurlu, cesur ve lider ruhlu karakteriyle, dünyanın en iyi kulüplerinde sayısız başarıya imza atmıştır. Cesaretiyle rakiplerini korkutan, özverisi ve liderlik yeteneğiyle taraftarlarını coşturan Ramos; çok iyi bir futbolcu olduğu gibi, aynı zamanda bir ilham kaynağıdır. Defansta aşılamaz bir duvar, hücumda ise bir forvet gibi gol atma yeteneğiyle, futbolun zirvesindeki yerini daha da özelleştirmiştir.

Tutku, kararlılık ve azimle dolu bir yaşamın simgesi olan Ramos, futbolseverler için sadece bir oyuncu değil, ayrıca bir efsanedir. Sergio Ramos, futbolun ta kendisidir ve onun varlığı, futbolseverler için bir armağandır.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

MUSLERA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

MUSLERA – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#2

AŞILMAZ DUVAR: FERNANDO MUSLERA

O; zekâsı, çevikliği, refleksleri ve efsane kurtarışlarıyla kaleyi muhafız gibi koruyan bir kahramandır. Göz alıcı hamleleriyle rakiplerine gol atma şansı tanımaz. Onun kalesini geçmek, en iyi forvet oyuncusu için bile neredeyse imkânsızdır. Muslera, ülkesinin millî takımına ve büyük Galatasaray’ın şanlı tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Galatasaray taraftarının ve taraftar grubu ultrAslan’ın en güvendiği ve sevdiği futbolcuların başında gelir. Azmiyle ve yetenekleriyle takım arkadaşlarına ilham kaynağı olur. Kalesinde Muslera’nın bulunmasından güven alan takım arkadaşları en zorlu anlarda dahi asla pes etmezler.

Muslera, maçın kaderini değiştiren olağanüstü kurtarışlarıyla bir anda oyunun seyrinin değişmesini sağlar. Zorlu anlarda kritik kurtarışlar yaparak takımına zaferi getirme yeteneği, onu bir kaleci olarak eşsiz kılar. Varlığı bile taraftarları ve takımı için âdeta bir güvence hâline gelmiştir. Galatasaray’ın kalesini kollayan bir dev gibi rakiplere korku, takım arkadaşlarına güven veren bir koruyucudur.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

MESSI – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

MESSI – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#10

EFSANENİN MİRASÇISI: LIONEL MESSI

Messi âdeta Maradona’yı izleyemeyenler için gönderilmiş bir futbol dâhisidir. Büyüme hormonu eksikliği tanısı sebebiyle zor bir çocukluk yaşayan Messi için hayat hem sosyal hem ekonomik anlamda engellerle dolu bir yola dönüşmüştü. Üstelik bu süreç onu içine kapanık, suskun ve çekingen bir çocuk hâline getirmişti. Fakat o, asla pes etmedi! Yaşadığı bütün zorluklara rağmen varlığını o muhteşem ayaklarıyla ifade etmeyi seçti.

Top oynaması imkânsız gözüyle bakılan o çocuk, büyüdü ve kendini ispatlayarak futbolseverlerin gözünde gezegenin en iyisi oldu. Futbol kariyerindeki başarıları ve dudak uçuklatan golleriyle adını efsanelerin yanına yazdırdı. O, artık futbolun mucize çocuğuydu. Arjantin’de başlayan yolculuğu, uzun yıllar formasını terlettiği Barcelona ve ardından Paris’te devam etti. Şimdilerde “Messi yaşlandı” diyenlere inat Amerika’da yeni bir meydan okuma planı yapıyor. “Sahadayken devamlı ilerlemek istiyorum,” diyerek koşmaya ve zirveye tırmanmaya devam ediyor. Onu durdurabilene aşk olsun!

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

RONALDO – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

RONALDO – BENİM FUTBOL KAHRAMANIM

#7

FUTBOLUN TERMİNATÖRÜ: CRISTIANO RONALDO

Portekiz’in tozlu yollarından dünya futbolunun zirvesine varan efsanevi bir yolculuk…  Cristiano Ronaldo’nun sokaklarda başlayan futbol macerası, onu dünyanın en iyisi olma konumuna getirir. Fakat Ronaldo için bu da yetersizdir. En büyük motivasyonu çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak olan yıldız futbolcu “en iyi” değil “daha da iyi” olmak için kendisiyle yarışmaya devam eder.

Yeşil sahalarda, kurduğu hayallerin peşinde koşan, zirveyi zorlayan Ronaldo namıdiğer CR7, sınırları aşarak dünyanın en büyük kulüplerinin formasını terletmek için gecesini gündüzüne katar. Portekiz, İngiltere, İspanya, İtalya gibi en önemli futbol ülkelerinde boy göstererek adını bütün dünyaya ezberletir. Attığı sayısız goller, kazandığı ödüller, kaldırdığı kupalara rağmen CR7, zirvenin “daha da iyisi” olmak için durmadan koşmaya ve çalışmaya devam etmektedir.

BENİM FUTBOL KAHRAMANIM SERİSİ HEM EBEVEYNLER HEM DE ÇOCUKLARLA BÜYÜK GOLLER ATIYOR!

Benim Futbol Kahramanım serisiyle, dünyaca ünlü futbolcuların büyük zaferlerle dolu başarı hikâyelerini çocuğunuzla beraber okuyacaksınız. En önemlisi, futbol kahramanının hayatının derinliklerine dalarken çocuğunuz, okuduğunu anlama becerilerini geliştirecek. Okuma becerisi kazandırmanın en iyi yolu, ona elinden bırakamayacağı kitaplar vermektir.

LAHZA 2 – HAR VE KÜL

LAHZA 2 – HAR VE KÜL

“GECE... TÜM KÖTÜLÜKLERİ GİZLEYENİM, SAKLAYANIM... KARANLIĞINDA KANDIRILARAK DİNLEDİĞİM EN GÜZEL MASALIM... ONUN KARANLIĞI, BENİM AYDINLIĞIM.”

 

Biz bir saatin tam ortasındaydık ve ne birlikte bir adım ileri gidebiliyorduk ne de bir adım geri. Tutukluluktu bizimki. Daha en başından, nefes aldığımız ilk andan beri birbirimize vurgun olmak, birbirimizde yok olmaktı. Bir yandan har olup yanarken bir yandan kül olmaktı. 

 

“Sen sana kötülük yapan herkesi kendi vicdan mahkemende şuranla yargılarken.” İki parmağı kurşun misali sol göğsüme vuruldu. “Beni adalet terazinde hep burada yargıladın.” Parmağı şakaklarıma çıktığında öleceğim sandım.

“Gerçekten benim en büyük belam; senin bana olmayan, benim sana bitmek bilmeyen sevdammış.”

“Affet beni,” dediğinde kadın gülümsedi. Acıdan başka bir şey barındırmayan bu gülümseme aslında bir cevap niteliğindeydi. “Yer ile göğü de birleştirsen! İki cihanı da bir araya getirsen...” Son sözleriyle aralarındaki bağı bıçak gibi kesti. “Affetmem!”

KÖTÜ ÇOCUK 4 – SAKLI CENNET

KÖTÜ ÇOCUK 4 – SAKLI CENNET

HER BOĞULMAK ÜZERE OLDUĞUMDA YAPTIĞIM GİBİ RESME SIĞINDIĞIM BİR ANDA, ÜZERİME KUSAN KARANLIĞIN İÇİNDE, GÖZLERİMİ KAMAŞTIRAN BİR TURUNCU BELİRDİ KORKARAK.

 

Hayatımı, beni, sevgimi değiştirecek bir olay ve ardından uzunca bir uyku... Yaşadığım korkunç olayın ardından bu hayatı terk ettiğimi sanırken herkes, O beni duymuştu. Kalbimin atışını duymuştu. Kollarına alıp kurtarmış, yüreğine sarıp ısıtmaya çalışmıştı taşlaşan buz gibi bedenimi ve kalbimi. Meriç, beni duymuştu...

 

Kalbimin buzları çözülüp hayata döndükten sonra her şey değişmişti benim için. Sessizlikle cezalandırdım önce kendimi. Sonra sesimi duydu Meriç, Neşe, Semih, Cansu ve diğer arkadaşlarım... Yaşadıklarımızdan, yitirdiklerimizden, kazandıklarımızdan sonra Meriç ile ilişkim aynı değildi. Tabii beni bekleyen üniversite yaşantım, geleceğim, ailemle ilişkim bambaşka bir akışa girmişti. Babamla ilişkimiz tam rayına oturmuşken, onun evlenme kararı yüzünden darmadağın oluyordu her geçen gün. Meriç ise bana bunu yaşatanlardan intikam almaya yemin etmişti. 

 

Tüm bunlar olurken, Meriç’ten gizlenen bir sır ve onu koruma çabam yepyeni bir hezeyanın içine atacaktı hepimizi. Ben, Meriç, Semih... Bizi neyin beklediğini tahmin bile edemezdik. Tek niyetim, aydınlığımla sarmalamaktı onu. Oysa istemeden çok incitecek, belki de onu, bizi sonsuza dek kaybedecektim... Üniversite, iş, mesafeler ve ayrılık. Büyüdüğümüzü mü söylüyordu bize tüm bunlar?

 

“Birisi bana, benimkine benzer bir hikâye anlattı gözleriyle. Gözleri... Siyahın içindeki küçük beyaz nokta gibiydi...”

KÖTÜ ÇOCUK 3 – SOĞUK ODA

KÖTÜ ÇOCUK 3 – SOĞUK ODA

O, ÇOK BEYAZDI. KUSURLU OLABİLECEK KADAR BEYAZ... BEN, ONU BU KARANLIĞIN İÇİNE HİÇ SOKMAMALIYDIM.

 

Büyüdükçe böyle zorlaşıyor muydu hayat herkes için? İçten içe onlar gibi olmaktan korktuğumuz anne babalarımızla aynı yollardan yürüyorduk sanki. Hayatımızı belirleyecek sınavın stresi, arkadaşlıklarımız, aşklarımız... Hem ben hem de arkadaşlarım aslında bambaşka sınavlar veriyorduk hayatlarımızda.

 

Her şeye rağmen Meriç’le birlikteydik ama hâlâ kimse onaylamıyordu bizi. Onun karanlığındaki varlığımı... Meriç’in karanlığına iyi gelip aydınlığımı ikimize de saçmayı hayal ederken, karanlıkta kaybolan ben oluyordum sanki. Aslında biliyordum içten içe bir gün beni terk edip gideceğini. O gün geldiğinde buna engel olamayacağımı da biliyordum. Bu yüzden ondan geriye kalacak, ömrüm boyunca hatırasını yaşatacak bir parçaydı tek isteğim...

 

Tüm hayatımı etkileyecek bir şey yapmaya karar verdim ve sahiden tüm hayatım değişti. Belki de sonsuza dek... 

 

Siyahlığın içinde ne kadar hayatta kalabilir ki minik beyaz nokta? Onu yakan karanlığın içinde küllerinden yeniden doğduğunda beyaz noktayı tutabilir miydi artık o siyahlık? 

 

Kayla, tuhaf bir mekanizma gibiydi. Etrafına tüm sorunlu çocukları çekiyordu. Onun etrafındaki çembere bir şekilde tutunuyorduk ve her ne kadar istese de bizi kovmuyordu. Bir şekilde bizi keşfediyor, içimizdeki 

o yaralı çocuğu görüyor sonra tutunduğumuz o çemberdeki elimize sarılıyordu. Mucize değildi. Sadece o, bize inanıyordu.

KÖTÜ ÇOCUK 2 – BAŞ BELASI

KÖTÜ ÇOCUK 2 – BAŞ BELASI

BİZ AYNI DİLDEN KONUŞUYORUZ. HEM DE SUSARAK...

 

Her şeyin değişebileceğini öğretiyordu bana yaşadıklarım. Babamla, yokluğundan duyduğum acı yüzünden aramıza çektiğim buzdan duvarları eritiyorduk yavaş yavaş. Meriç ile ilişkimizse başka bir seyirdeydi; artık onun sırrını biliyordum. Herkes karşımızda dururken, ben o kahverengiliklerde gördüğüm masum çocuğa inandığım için herkesi karşıma almaya hazırdım.

 

Ama belki de yanılıyordum. Belki daha da karanlıklara itiyordum onu. Benim beyazlığımı dengelemek için daha çok bulaşıyor olabilir miydi karanlığına? Bir şeyler yapmalıydım. Meriç’in iyiliği için, bizim için... Ben kendimce planlar yaparken, Meriç’in çıkmasını umduğum o karanlığın içinden sürpriz birinin hayatıma girmesine hiç hazırlıklı değildim.

 

Aklım karmakarışık olsa da kalbim hep aynı şeyi haykırıyordu. Minik beyaz noktanın, tüm o siyahlığa iyi geleceğine hâlâ inanıyordum. Bir anda içine düşüverdiğim o siyah tuvali aydınlatacağımı...

 

Seni asla bırakmayacağım, Meriç. En saf hâlinle bana geliyorsun.

Sen de kurtulmayı istiyorsun. Biliyorum. Senden asla vazgeçmeyeceğim.